Comac to wiodący producent profesjonalnych maszyn czyszczących.
W roku 2024 firma obchodziła 50-lecie swojego istnienia. To jeden z największych na świecie producentów automatów do mycia podłóg. Więcej na temat marki Comac możesz przeczytać na stronie www.comac.pl
Przeczytaj czym wyróżnia się Comac na tle innych producentów
Comac specjalizuje się w produkcji maszyn do mycia podłóg w następujących obiektach:
- magazyny
- hale produkcyjne
- supermarkety
- szkoły
- galerie handlowe
- lotniska
- hale widowiskowe
- szpitale
- terminale pasażerskie
- hale garażowe
- terminale logistyczne
Firma posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Santa Maria di Zevio koło Werony oraz własne biuro konstrukcyjne. Jakość produkcji jest potwierdzana certyfikatami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz OHSAS 18001:2007
Ofertę produktową firmy stanowią:
- Automaty do mycia podłóg
- Zamiatarki przemysłowe
- Odkurzacze komercyjne i przemysłowe
- Maszyny jednotarczowe i polerki
- Street Line – Zamiatarki Komunalne Maszyny
Comac to wysokiej jakości produkty ze znakomitą relacją jakości do ceny.
Wyłącznym partnerem marki Comac w Polsce jest firma Agapit Sp. z o.o. Sp. K. która zapewnia profesjonalną obsługę sprzedażową i serwisową za pomocą własnych oddziałów na terenie całego kraju.
Historia marki Comac
1970
Na początku lat 70. młody Giancarlo Ruffo, już wtedy genialny sprzedawca glebogryzarek, zdołał przekonać firmę, w której pracował, do rozpoczęcia sprzedaży zamiatarek do podłóg na rynku włoskim. Wtedy uważano, że rynek jest zbyt mały dla takich produktów.
Wyniki przeszły wszelkie oczekiwania. Bardzo szybko Giancarlo zdał sobie sprawę, że rynek potrzebuje maszyn, które również mogłyby myć podłogi – szorowarki do podłóg.
1971
Zagraniczni producenci szorowarek do podłóg nie wierzyli we włoski rynek, więc Giancarlo Ruffo przedstawił swój pomysł wyprodukowania ich we Włoszech swojemu przyjacielowi Domenico Accadii, mechanikowi, który prowadził mały warsztat.
Powstało pierwsze dziesięć maszyn i wszystkie zostały sprzedane na pniu.
1975
Rynek domagał się większej liczby modeli niż Comac mógł wyprodukować, ale przede wszystkim oczekiwał wyższej jakości.
I oto pierwszy L32, wyprodukawany przez Comac, rozczarował zarówno swoich twórców jak i firmę sprzątającą, która podjęła się przetestowania maszyny w realnych warunkach pracy.
Ale błędy popełnione w procesie tworzenia tego modelu, pomogły wyciągnąć wnioski, a krytyka była bodźcem do zmiany firmy i jej produktów na lepsze. Dzięki temu Comac dowiedział się, że żeby zyskać zaufanie i lojalność klientów musi produkować maszyny wysokiej jakości w odpowiedniej cenie.
"Produkty wysokiej jakości to najlepsza forma reklamy" - mówi Giancarlo Ruffo
1976
Powstaje model L16, który zaznacza swoją obecność na rynku włoskim i zagranicznym.
1977
Comac wprowadza na rynek nową gamę o nazwie Comatic. Szorowarka Comatic 21 okazuje się wyjątkowo efektywna i wydajna.
1980
Comac wypracował sobie wiodącą pozycję na rynku dzięki maszynie L16. W kolejnych latach Comac uzupełnił swoją serię „L” o modele o szerokościach roboczych od 40 do 110 cm.
1981
Comac po raz pierwszy pojawił się na najważniejszych międzynarodowych targach w branży: ISSA Interclean w Amsterdamie.
1985
Comac staje się spółką akcyjną. Projektuje nowe maszyny i udoskonala poprzednie modele, do produkcji wstosuje elementy ze stali nierdzewnej, wdraża rozwiązania o różnych wymiarach i żródłach zasilania (przewodowe i akumulatorowe), tworząc w ten sposób kompletną gamę maszyn oznaczonych literą „L”.
Firma staje się liderem na rynku włoskim i europejskim, a stały rozwój zawdzięcza mądremu i rozważnemu zarządzaniu inwestycjami.
U podstaw naszej działalności zawsze pozostawała prostota, skromność i pokora, z których narodziła się nasza pierwsza maszyna, ale Comac rósł i rosły też wyzwania. Każdy dzień był sprawdzianem: musieliśmy stawiać czoła nowym sytuacjom, w każdej chwili byliśmy poddawani nowym testom. Jedym czego byliśmy pewni, była jakość naszych maszyn. Aby utrzymać się w roli lidera, musieliśmy stale podnosić jakość naszych produktów - mówi Giancarlo Ruffo
1987
Pod koniec lat 80. pojawiły się samojezdne automaty szorujące, takie jak kultowy C125.
Maszyny te pozwalają osiągnąć wysoką produktywność, co wyróżnia firmę Comac na różnych rynkach światowych.
- Dalszą części historii marki Comac możesz przeczytać na stronie www.comac.pl