Jaka szorowarka do fug i czyszczenia narożników, schodów?
Kiedy na co dzień używasz automatycznej szorowarki do czyszczenia podłóg to z łatwością usuwasz zanieczyszczenia i nagromadzone osady z jej powierzchni. Ale problemem zawsze pozostaną narożniki, zakamarki oraz fugi do których nie dotrzesz głowicą szorowarki. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak to zrobić mechanicznie - szybko i bez zbędnego wysiłku.
Nie wiesz jaką maszynę wybrać? Skontaktuj się z nami.
Problemy z czyszczeniem teksturowanych płytek i fug w zakamarkach
Podczas prezentacji szorowarek do czyszczenia podłóg często zadajemy pytanie firmom sprzątającym - ok, widzę, że używacie dobrego automatu i macie z głowy problem na większości powierzchni, ale co z tą całą resztą? Jak czyścicie te pozostałe 15% podłóg za filarami, w narożnikach, zaułkach itd. A co z fugami? Nie czyścimy ich maszyną - pada odpowiedź. Od czasu do czasu przychodzi człowiek ze szczotką do fug lub padem szorującym na kiju.
No tak, jest to jakieś rozwiązanie. Ale niestety mało wydajne, a przez to bardzo kosztowne. Krawędzie, listwy, schody, cokoły i miejsca pod meblami są często najtrudniejsze do wyczyszczenia, a tym samym najrzadziej czyszczone. Z czasem te trudne obszary mogą stawać się coraz bardziej problematyczne. Brud może szybko gromadzić się zwłaszcza na powierzchniach o dużym natężeniu ruchu i bardzo wnikać w strukturę podłogi.
Spoiny i faktura ozdobnych płytek ceramicznych są często odbarwione i kontrastują z dobrze wyczyszczonymi otwartymi przestrzeniami, na których w większości skupia się Twój personel sprzątający. Tymczasem dla osób użytkujących pomieszczenia oraz odwiedzających Twój obiekt, na przykład małą klinikę, szczegóły są ważne. Zapuszczone i poczerniałe fugi będą psuły estetykę i powodowały złe wrażenie.
Jednym z głównych powodów, dla których zespoły sprzątające mają trudności z wyczyszczeniem tych obszarów, jest brak odpowiedniego sprzętu. Inwestycja w duże szorowarki do fug jest adekwatna dla otwartych przestrzeni. Jednak w przypadku czyszczenia małych przestrzeni mop, szczotka i wiadro wciąż są pierwszym wyborem. Wiemy wszyscy, że to nie zapewnia odpowiedniego rezultatu i prowadzi do powstawania mydlanych i mineralnych osadów na podłodze.
Czyszczenie małych powierzchni z pomocą szorowarek
Aby wyczyścić 100% podłogi, w tym schody, boki, cokoły i krawędzie, zespoły sprzątające powinny posługiwać się kompaktową ręczną szorowarką. Co więcej małe szorowarki do fug są skuteczne w czyszczeniu bardzo małych i ciasnych pomieszczeń np. przestrzeni wokół muszli WC, które raz na jakiś czas wymagają dokładnego przeszorowania.
SHOCK, najnowsza opatentowana innowacja MotorScrubber, została specjalnie zaprojektowana, aby osiągnąć głębokie i bezproblemowe czyszczenie wzdłuż krawędzi i w kątach. Jest to maszyna o najniższym profilu oscylacyjnym na świecie, która może łatwo czyścić pod płytami, kabinami i niskimi przegrodami. Dzięki miękkim gumowym kołom ślizgowym ściany i otaczające powierzchnie są w pełni chronione, oferując zespołom sprzątającym szybką, potężną i precyzyjną opcję czyszczenia podłóg w tych trudnych do wyczyszczenia miejscach.
Jaką szorowarkę wybrać do czyszczenia podłóg z płytek i fug?
Do głębokich szczelin między płytami i mocno teksturyzowanych podłogach, JET3 jest tajną bronią profesjonalistów od czyszczenia. Z różnymi rodzajami szczotek, może bez trudu usunąć osadzony brud i poradzić sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami czyszczenia. JET3 i M3 mają wodoszczelny głowicę silnika, pozwalającą na zanurzenie ich pod wodą do czyszczenia wokół basenów.
Nie wiesz jaką maszynę wybrać? Skontaktuj się z nami.